
Hotel dla psów z behawiorystą do dyspozycji
Psy z natury nie są agresywne i łatka, które przylgnęła do niektórych ras, jakoby były one agresywne jest bardzo krzywdząca. Świadomi właściciele doskonale wiedzą, że agresja u psa to cecha nabyta, która najczęściej związana jest z traumatycznymi wydarzeniami, reakcją obronną lub zaburzeniami.
Pies wymagający
Agresja u psa może się przejawiać zarówno do ludzi, jak i do innego psa. Najczęściej związana jest z problemem z ustaleniem hierarchii, reakcją na przemoc lub samoobroną. Pies, który myśli, że może dominować w swoim stadzie będzie do tego dążył, dlatego tak ważne jest pokazanie mu od pierwszych dni, kto jest w domu najważniejszy. Agresywne są także psy po przejściach np. w stosunku do których stosowana była przemoc lub trzymanie na łańcuchu. Agresywne stają się także psy z lękiem separacyjnym. Agresja do innych psów objawia się najczęściej u psów adoptowanych, ze schroniska, czy wychowywanych w wielkich zbiorowiskach, które w ten sposób chcą podkreślić swoją wartość i nie dopuścić do kolejnego odrzucenia. Taki pies wymaga wiele cierpliwości oraz indywidualnej opieki. Przydaje się także kontakt z behawiorystą.


Terapia behawioralna
Szkolenie z behawiorystą może przynieść wiele dobrego i sprawić, że agresywny pies o wiele lepiej będzie radził sobie ze swoją agresją, a dzięki temu z ludźmi i innymi psami. Behawiorysta to nikt inny, jak ‚psi psycholog’, który rozumie psią psychikę oraz ich język, dzięki czemu może być swoistym tłumaczem, między psem, a jego właścicielem. Behawiorysta pomaga w zdiagnozowaniu i wyeliminowaniu zachowań niepożądanych, jakim może być m.in. agresja. Behawiorysta powinien być bardzo cierpliwy, wyróżniać się pozytywnym podejściem oraz stosować metody, które nie pogłębiają złego zachowania psa. Terapia behawioralna to często długi proces, jednak zdarza się, że zmiana jednej rzeczy w zachowaniu właściciela może efektywnie i zaskakująco wpłynąć na Twojego pupila.